Načítání obsahu...
O společnosti

Aktuality

OSTRAVA BUDE ZASE ZELENĚJŠÍ

28. 3. 2022
Loni půl milionu korun, letos o 150 tisíc víc. To jsou finanční prostředky, jimiž OZO podpoří 9 „zelených“ projektů, které se letos přihlásily do 6. ročníku Tematické výzvy OZO Ostrava pro rok 2022 – Zelená pro Ostravu.

Smlouvy s podpořenými subjekty byly podepsány 24. březn v místě, kde vzniká veřejná sbírka na zeleň - v Reuse centru Ostrava.

„Těší nás, že peníze, které byly během prvního roku získány od zákazníků našeho reuse centra, budou v rámci letošních projektů využity přesně v souladu s účelem veřejné sbírky, tedy na výsadbu a údržbu veřejné zeleně v Ostravě,“ konstatuje jednatel společnosti OZO Ostrava Karel Belda a upřesňuje, že letos směřují finanční prostředky mimo jiné do čtyř městských obvodů. Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky díky subvenci ze strany OZO Ostrava založí trvalkové a letničkové záhony, Krásné Pole (Ostrava) se zaměří na novou výsadbu zeleně před smuteční síní, Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz připravuje sázení cibulovin na tramvajové smyčce u Hlavního nádraží Ostrava a Městský obvod Ostrava Vítkovice investuje do sadové úpravy prostoru před radnicí. 

Z celkové částky 650 607 korun budou podpořeny i další subjekty. Spolek Počteníčko založí nové motýlí louky u domovů pro seniory v Porubě a domu s pečovatelskou službou v Zábřehu. ZŠ a MŠ B. Dvorského přispěje OZO na dosadbu keřů lemujících školní pozemek, Technickým službám Ostrava-Jih na výsadbu záhonů ve Výškovické ulici v Zábřehu, spolku Balónek na vysazení zeleně v tradiční venkovské zahradě v Hrušově, což umožní izolaci klidového prostoru od rušivých vlivů, a Tělocvičné jednotě Sokol Ostrava-Plesná pomůžeme s vytvořením relaxační zóny na pozemku bývalého plesenského koupaliště. 

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  

Další aktuality

Zveme vás na Den otevřených dveří

Zveme vás na Den otevřených dveří

2. 6. 2022

Po delší přestávce způsobené covidovými opatřeními otevírá OZO třetí červnovou sobotu opět své brány široké veřejnosti.

/aktuality/zveme-vas-na-den-otevrenych-dveri_nd106