Načítání obsahu...
O společnosti

Aktuality

Svoz vánočních stromečků

15. 1. 2019
Celý leden bude na ostravských sídlištích OZO svážet vánoční stromečky.

Jako každoročně i letos po svátku Tří králů zahájila společnost OZO Ostrava svoz vánočních stromečků odložených občany ke kontejnerovým stanovištím na ostravských sídlištích. Svoz potrvá až do konce ledna. Stromečky se svážejí speciálním vozidlem s lisovací nástavbou, v níž jsou už při svozu stromečky předdrceny. Běžná svozová auta tuto možnost nemají, proto stromečky nelze svážet společně se směsným odpadem. Navíc se stromečky svážejí jinam - na kompostárnu OZO v Hrušově, kde budou následně podrceny a přidávány během celé následující sezóny k dalším biologicky rozložitelným odpadům při výrobě kompostu.

Občané žijící v rodinných domech mohou vánoční stromečky likvidovat prostřednictvím hnědých popelnic či ve vlastním kompostéru (samozřejmě nadrcené nebo nastříhané na menší kousky) nebo stromek vcelku odnést do sběrného dvora.

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  

Další aktuality

Tematické výzvy pro rok 2019

Tematické výzvy pro rok 2019

24. 1. 2019

OZO Ostrava vyhodnotila uplynulý druhý ročník tematických výzev a pro rok 2019 vyhlásila nové. Environmentálně zaměřené projekty hodlá podpořit až milionem korun.

/aktuality/tematicke-vyzvy-pro-rok-2019_nd33
OZO Ostrava získala ocenění za společenskou odpovědnost

OZO Ostrava získala ocenění za společenskou odpovědnost

30. 11. 2018

V devátém ročníku Národní ceny České republiky za společenskou odpovědnost, kterou vyhlašuje Rada kvality ČR řízená Ministerstvem průmyslu a obchodu, se společnost OZO Ostrava stala vítězem v kategorii velká organizace (nad 250 zaměstnanců).

/aktuality/ozo-ostrava-ziskala-oceneni-za-spolecenskou-odpovednost_nd31
Zimní provozní doba sběrných dvorů

Zimní provozní doba sběrných dvorů

1. 11. 2018

Od 1. listopadu se provozní doba ostravských mění na zimní. Sběrné dvory v Porubě, Zábřehu, Přívoze a Kunčicích budou denně zavírat v 18 hodin, ostatní sběrné dvory budou mít v pracovní dny otevřeno do 18 a v sobotu do 12 hodin. zimní provozní doba potrvá až do konce března 2019.

/aktuality/zimni-provozni-doba-sbernych-dvoru_nd29