Načítání obsahu...
O společnosti

Aktuality

V Klimkovicích se třídí u domu

2. 3. 2023
Už od loňska v Klimkovicích svážíme odpad "door to door", tedy "od domu k domu". Lidem tento systém usnadňuje třídění.

Vloni  jsme Klimkovicím pomohli zavést  nový systém sběru separovaných složek komunálního odpadu. U každého rodinného domu tam už od  loňského léta stojí řada popelnic na směsný odpad, plasty, papír a v případě potřeby i na bioodpad. Věříme, že tento systém usnadňuje lidem třídění využitelných složek odpadu a že pomůže i snížit množství směsného odpadu, který je nutno ukládat na skládky.

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  

Další aktuality

Pytlovaný substrát v prodeji ve sběrných dvorech

Pytlovaný substrát v prodeji ve sběrných dvorech

21. 3. 2023

I když na kompostárně bude zeminový substrát k dispozici až v dubnu, ostravské sběrné dvory balený substrát prodávají už nyní. Jestli už vás to táhne na zahrádky, přijeďte si pro něj!

/aktuality/pytlovany-substrat-v-prodeji-ve-sbernych-dvorech_nd130
Už 20 let učíme děti, jak správně nakládat s odpady

Už 20 let učíme děti, jak správně nakládat s odpady

16. 3. 2023

Na začátku března oslavila společnost OZO Ostrava výročí – 20 let od zahájení provozu Centra odpadové výchovy (COV), vzdělávacího střediska, kde se žáci a studenti škol ve svozové oblasti učí zásadám správného nakládání s odpady. Za dvacet let prošlo vzdělávacími programy COV přes 125 tisíc návštěvníků – od prvňáčků až po vysokoškoláky. Pro současné žáky a studenty těchto škol nyní OZO Ostrava vyhlásilo výtvarnou soutěž s názvem Víme, co s odpady!

/aktuality/uz-20-let-ucime-deti-jak-spravne-nakladat-s-odpady_nd128