Načítání obsahu...
O společnosti

Aktuality

Pojízdná Galerie OZO

24. 2. 2022
Galerie OZO, se kterou se můžete potkávat v ulicích svozové oblasti OZO, má dva nové přírůstky ve stylu pop art.

Autorem maleb na nejnovějších dvou svozových autech typu rotopress s otočným válcem, která právě v těchto dnech vyjíždějí do ulic, je popartový malíř Josef Rataj. O motivech, které ze svých pláten přenesl na válce nástaveb popelářských aut říká: „Známé kreslené postavy předělané do karikatur dávají lidem vědět, že tu nejsou sami. Podívají se na auto, vidí lásku a veselé postavy, hodí se do veselého módu a jdou dál. Nastartují svůj pozitivní den,“ předpokládá umělec, který prozrazuje, že nejnáročnější bylo pracovat na zaoblené ploše o rozsahu 35 metrů čtverečních, tak aby postavy a děj příběhu na sebe navazovaly. Ale povedlo se…

„První z nově upravených rotopressů bude jezdit v obcích na Hlučínsku a v ostravském obvodu Plesná, s druhým se budou potkávat lidé v Ostravě, zejména v městských obvodech Stará Bělá, Třebovice, Svinov a Pustkovec,“ upřesňuje Vladimíra Karasová s tím, že zmíněné rotopressy jsou určeny k svozu směsného komunálního odpadu z menších nádob, tedy od rodinných domů. A podotýká, že i na výzdobě předchozích osmi rotopressů se podíleli známí tvůrci. „Čtyři rotopressy maloval Nikola Vavrous (KHOMA), autory dalších čtyř jsou Juraj Ďuriš, Tomáš Junker (PAUSER), Michal Bajči (EWILONE) a Tomáš Popelka (REAL143). Těmto autům vyzdobeným ve stylu graffiti ovšem předcházely ještě tři obrázkové rotopressy polepené motivy ze série 3Ď a 3Ď BIO podle návrhů Radka Leskovjana,“ uzavírá s tím, že celá pojízdná galerie OZO by měla být letos k vidění na dni otevřených dveří, který OZO plánuje na červen.

           

 

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  

Další aktuality

OZO staví třídicí linku a hledá nové zaměstnance

OZO staví třídicí linku a hledá nové zaměstnance

19. 1. 2023

Na sklonku minulého roku zahájila společnost OZO Ostrava výstavbu nové třídicí linky na směsný komunální odpad. Ta do budoucna zajistí odklon odpadů ze skládky a jejich materiálové nebo energetické využití. Nová třídicí linka by měla být spuštěna do provozu kolem poloviny tohoto roku, a proto již nyní OZO začíná s náborem nových zaměstnanců. Celkem se bude jednat o 28 nových pracovních míst na pracovišti v areálu společnosti v Ostravě-Kunčicích.

/aktuality/ozo-stavi-tridici-linku-a-hleda-nove-zamestnance_nd122
OZO rozdělí milion mezi zelené projekty

OZO rozdělí milion mezi zelené projekty

10. 1. 2023

Sedmý ročník Tematických výzev OZO Ostrava je odstartován. Ostravská odpadová společnost v rámci letošní výzvy Zelená pro Ostravu opět podpoří projekty zaměřené na výsadbu a údržbu veřejné zeleně ve městě. Financovány budou už podruhé z veřejné sbírky, kterou tvoří výtěžek z Reuse centra Ostrava. To za rok 2022 vydělalo více než 1 milion korun. 

/aktuality/ozo-rozdeli-milion-mezi-zelene-projekty_nd121