Načítání obsahu...
O společnosti

Aktuality

Pojízdná Galerie OZO

24. 2. 2022
Galerie OZO, se kterou se můžete potkávat v ulicích svozové oblasti OZO, má dva nové přírůstky ve stylu pop art.

Autorem maleb na nejnovějších dvou svozových autech typu rotopress s otočným válcem, která právě v těchto dnech vyjíždějí do ulic, je popartový malíř Josef Rataj. O motivech, které ze svých pláten přenesl na válce nástaveb popelářských aut říká: „Známé kreslené postavy předělané do karikatur dávají lidem vědět, že tu nejsou sami. Podívají se na auto, vidí lásku a veselé postavy, hodí se do veselého módu a jdou dál. Nastartují svůj pozitivní den,“ předpokládá umělec, který prozrazuje, že nejnáročnější bylo pracovat na zaoblené ploše o rozsahu 35 metrů čtverečních, tak aby postavy a děj příběhu na sebe navazovaly. Ale povedlo se…

„První z nově upravených rotopressů bude jezdit v obcích na Hlučínsku a v ostravském obvodu Plesná, s druhým se budou potkávat lidé v Ostravě, zejména v městských obvodech Stará Bělá, Třebovice, Svinov a Pustkovec,“ upřesňuje Vladimíra Karasová s tím, že zmíněné rotopressy jsou určeny k svozu směsného komunálního odpadu z menších nádob, tedy od rodinných domů. A podotýká, že i na výzdobě předchozích osmi rotopressů se podíleli známí tvůrci. „Čtyři rotopressy maloval Nikola Vavrous (KHOMA), autory dalších čtyř jsou Juraj Ďuriš, Tomáš Junker (PAUSER), Michal Bajči (EWILONE) a Tomáš Popelka (REAL143). Těmto autům vyzdobeným ve stylu graffiti ovšem předcházely ještě tři obrázkové rotopressy polepené motivy ze série 3Ď a 3Ď BIO podle návrhů Radka Leskovjana,“ uzavírá s tím, že celá pojízdná galerie OZO by měla být letos k vidění na dni otevřených dveří, který OZO plánuje na červen.

           

 

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  

Další aktuality

Omezení SD Stará Bělá a SD Třebovice

Omezení SD Stará Bělá a SD Třebovice

19. 2. 2024

Z důvodu drcení větví bude ve středu 28. 2. 2024 od 10.00 do 14.00 hodin uzavřen sběrný dvůr v Ostravě-Staré Bělé. O den dříve bude drcení větví probíhat ve sběrném dvoře v Třebovicích.

/aktuality/omezeni-sd-stara-bela-a-sd-trebovice-1_nd132
OZO podpoří zelené projekty

OZO podpoří zelené projekty

8. 1. 2024

Osmý ročník Tematických výzev OZO Ostrava je odstartován. Ostravská odpadová společnost v rámci letošní výzvy Zelená pro Ostravu opět podpoří projekty zaměřené na výsadbu a údržbu veřejné zeleně ve městě. Financovány budou už potřetí z veřejné sbírky, kterou tvoří výtěžek z Reuse centra Ostrava. To za rok 2023 vydělalo více než 1,5 milionu korun. 

/aktuality/ozo-podpori-zelene-projekty_nd159
VÁNOČNÍ JARMARK

VÁNOČNÍ JARMARK

1. 12. 2023

A je to tady! 12.12.2023 se opět uskuteční náš VÁNOČNÍ JARMARK v Reuse centru Ostrava.

/aktuality/vanocni-jarmark_nd156